Lojistik Terminallerimiz

Mersin Lojistik Terminali

  MERSİN ANTREPO

  Ceynak Lojistik, Türkiye’nin önemli liman şehirlerinde kurduğu lojistik merkezleri ile sektörün ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bu kapsamda, Akdeniz Bölgesi’nin en önemli liman kenti olan Mersin’de 100.000 m2 alan üzerine kurulan Ceynak Lojistik Merkezi’nde 30.000 m2 antrepo ve depo bulunmaktadır.

  Tesisimizin içinde demiryolu bağlantısı oluşturularak, demiryolu ve karayolu taşımacılığına uygun hale getirilmiştir. Tesisimiz her türlü emtia, kuru dökme yük ve genel kargo ihtiyaçları için planlanmış olup, forklift, stacker, loader gibi ekipmanlarla yükleme boşaltma hizmeti vermektedir.

  Mersin Limanı’nın hemen karşısında bulunan Ceynak Lojistik Merkezi, bölgenin en önemli tesislerinden biri haline gelmiştir. Ceynak, 2019 yılında yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım kapsamında Mersin Lojistik Terminali’nde bulunan antrepo çatılarına Güneş Enerjisi Santralini devreye almıştır. GES santrali 900 kW üretim kapasitesine sahip olup yıllık yaklaşık 1.456.000 kW/saat elektrik üretmektedir. Her yıl 1,2 milyon kg CO2 emisyon azalımı sağlanarak, 2360 adet ağaç kurtarılmaktadır.

  100.000 m² toplam alan
  30.000 m² depo ve antrepo
  • İçerisinde oluşturulan demiryolu bağlantısıyla, demiryolu/karayolu kombinasyonu
  • Forklift, stacker, loader gibi ekipmanlarla yükleme boşaltma hizmeti

  MERSİN TAHIL SİLOLARI

  Ceynak Tahıl Siloları, demiryolu ve karayolu taşımacılığına uygun yükleme boşaltma üniteleri, tır ve kamyon kaldırma lifti, silolar arası transfer, her siloda ısı ölçüm ve havalandırma fanları, dip sıyırıcı, fumigasyon kolaylığı, ürün kalite ve vasfını koruyarak uzun süre depolama kolaylığı sunmaktadır. Aynı anda 4 farklı ürünün alımına uygun manipülasyon özelliği olan tahıl siloları 15.000 ton/gün yükleme boşaltma kapasitesi ile gemi yükleme ve boşaltmalarında önemli avantajlar sağlamaktadır.

  Mersin Tahıl Siloları, kombine taşımacılık modeline uygun olarak deniz, karayolu ve demiryolu bağlantılı toplam 12 adet silo ile 75.000 ton depolama kapasitesine sahiptir.

  • Deniz, karayolu ve demiryolu bağlantılı toplam 12 adet silo ile 75.000 m/ton depolama
  • Tır ve kamyon kaldırma lifti
  • Silolar arası transfer
  • Her siloda ısı ölçüm ve havalandırma fanları
  • Dip sıyırıcı
  • Fumigasyon
  • Aynı anda dört farklı ürünün alımına uygun, manipulasyon özelliği
  15.000 ton/gün yükleme boşaltma kapasitesi